DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Novinky

Vzniklo dilema zda Arven nechat v klidu a příští rok se věnovat zkouškám nebo jí vzít do honitby a věnovat se praxi. Zvítězila praxe a tak Arven 4. 11 . 2016 absolvovala svůj první hon na bažanty v bažantnici. Byla trochu obava jak si poradí s postřelenou živou zvěří, ale po prvních lečích to zvládla na 1 a bez problémů ji nosila. Tak je rozhodnuto a do konce ledna máme o zábavu postaráno a Arven získá plno praxe při dohledávkách a aportech.

 

 

Vzhledem k tomu, že pro vystavení pracovního certifikátu na výstavu je nutná klubová zkouška, tak jsme se na poslední chvíli přihlásili na klubové zkoušky do Sloveče. Tyto zkoušky dne 8. 10. 2016 úspěšně absolvovala ve II. ceně. Počasí odpovídalo podzimním zkouškám a Arven také pracovala tak jak má být, pouze při slídění si udělala výlet po stopě a vzdálila se cca na 80 m, já měl radost, že pracuje samostatně a tak daleko, ale rozhodčí proto neměli pochopení a dostala 2. 

 

   

Dne 28. 9. 2016 jsme si s Arven vystřihli pro zpestření OVVR v Prosečném, kde prospěla bez ztráty bodu. 

 

 

Po půlročním výcviku jsme se dne 10. 9. 2016 zúčastnili podzimních zkoušek v Dolní Rovni, které pořádal OMS Pardubice.

Počasí bylo pro tyto zkoušky hodně netypické a teplota přes 30 °C byla na výkonech znát. Arven se toho zhostila celkem dobře, slídění měla sice za 3, ale na to teplo to byl výkon velice dobrý, ostatní disciplíny ve 4, až na kachnu z hluboké vody kdy jí nesla rozhodčím a tak za 3. Na to, že Arven bylo 10,5 měsíce tak předvedla velice dobrou práci a skončila třetí v I. ceně.   

Dne 20.12.2015 jsme si přivezli nový přírůstek do naší smečky a to kudrnatou psí slečnu Arven. Je to vlastně vnučka naší Balinky. Adaptovala se velmi rychle a zapadla do naší smečky.

 

 

Ve dnech 11-13.9 2015 jsme se s Bonynkou a přítelem Luďkem zúčastnili jedenáctého ročníku Fryštáckého dogtrekkingu. Trasa byla dlouhá 89 km a vcelku náročná. Organizace závodu ovšem neměla chybku a zážitek to byl nezapomenutelný. Krásná krajina a úžasné dobrodružství, které nás celých 30 hodin doprovázeli jsou zachyceny ve videu ZDE.

Závody pro nás zkončili krásným 7. místem v mé kategorii (ženy do 35let), což je pro nás na první závody úžasné :) 

 

 

Se zármutkem v srdci musíme oznámit, že dne 13.6.2014 nás navždy opustila naše Balinka.

 

Bude nám chybět, nejenom v naší smečce, ale především na procházkách a lovech.

Nezapomeneme na Tebe Baloušku.

 

 

 

Bohužel v období od 12.2.2014 do 27.3.2014 Balinka o štěňátka přišla a tedy se nenarodí. Balinka je po líčbě v pořádku a uvidíme co bude dál.

 

 

 

 

V sobotu 25.1.2014 jsme s Balinkou vyrazili směr Vídeň - za ženichem. Zvolili jsme jistotu a již jednou v naší chovatelské stanici odzkoušeného pejska chovaného v Rakousku - Engadin Star's E.T. "ECCO", po kterém jsou štěňátka jak exteriérově tak pracovně vyrovnaná. Ke svázání pejsků došlo a tak budeme očekávat, co po měsíci ukáže ultrazvuk a jak vlastně vše dopadlo.

 

 

 

 

 

Ve dnech 5. - 6.10.2013 jsem s Balinkou absolvoval Všestranné zkoušky v Dobré Vodě. Počasí nemohlo být lepší, po oba dva dny sluníčko, mírný vítr. V sobotu jsme absolvovali les - Bali pracovala přesně a rychle, jenom na barvě po 200 m začala mít jiné choutky, ale včas jsem zareagoval a zahlásil ztrátu barvy, takže nedošlo k odtroubení. Po novém nasazení Bali došla barvu s jistotou a srnce dohledala, les jsme nakonec došli ve 4. Druhý den nás čekalo pole a voda, hned na první disciplíně šoulačka s dohledávkou Balinka dostala 3, což vůbec nevadilo, protože bylo důležité, že dohledala oba kusy a ještě v dobrém čase, zbytek pole splnila bez zaváhání ve 4. První dvě disciplíny na vodě splnila bez problémů, jen já jsem začal mít trochu strach z dohledávky kachny v rákosí. Balinka to vyřešila po svém a za 25 vteřin kachnu přinesla a předala. Ve výsledku Balinka složila všestranné zkoušky v I. ceně s počtem bodů 359 (samé 4 pouze jedna 3). Musím Balinku pochválit, protože oba dva dny pracovala velmi pěkně a přesně. Vzhledem k tomu, že to jsou její poslední pracovní zkoušky, se vytáhla a končí opravdu na vrcholu. Teď se bude již jenom věnovat lovecké praxi a případně mateřským povinnostem.

 

 

 

 

Dne 18.8.2013 jsme jeli s Bali a Bony na klubové podzimní zkoušky do Osové Bítýšky. Balinka to měla jako přípravu na zkoušky přinášení retrieverů a Bony pro splnění lovecké upotřebitelnosti. Počasí nám přálo a i přestože byla teplota okolo 30 stupňů obě holky plnily disciplíny bez problémů a v časových limitech tak, že to nakonec pro obě znamenalo samé 4 a rozstřel o první místo. V rozstřelu Bali vypracovala "marking" s velkou přesností a rychle což ji zajistilo vítěztvý. Bony zapomněla trošičku při předávce zabrzdit, takže přeběhla a to ji odsunulo na třetí místo. Konečné pořadí Bali 1. místo, Bony 3. místo - splněné podmínky pro loveckou upotřebitelnost, obě titul CACT, takže naše velká radost a velký příslib do dalších zkoušek.

 

 

31.12 2012 Black již našel své nové páníčky :)

 

 

 

 

 

 

Dne 27.10.2012 Balinka po 4 měsících odpočinku (mateřství a starost o štěňátka) složila klubové podzimní zkoušky ve Sloveči okr. Nymburk  s plným počtem bodů a po rozstřelu se umístila na druhém místě. Počasí sice od počátku nepřálo, dopoledne foukal vítr a padal zmrzlí déšť a odpoledne regulérně sněžilo a napadlo 5 cm sněhu, ale Balila pracovala po celý den bez zaváhání což nás velice potěšilo. Rozstřel byl na markingu, zasněžená řepka - super, Balinka minula o 1,5 metru, vítězka to zvládla přesně a zaslouženě vyhrála. Kromě zimy, větru a sněhu moc vydaření zkoušky. Balinka po nucené přestávce opravdu pracovala s chutí a bylo zřejmé, že nic z toho co se naučila nezapomněla. 

 

13.10 2012 Stále je volný Pejsek (Black Ecco)

 

 

 

 

8.9 2012 se uvolnil pejsek (Black Ecco)

 

 

 

    Štěňátka jsou na světě :)

Včera dne 16.07 2012 se naší Balince narodilo pět štěňátek ( 4 holčičky a 1 kluk). Všichni jsou černí, zdraví a mají se k světu. První štěňátko přišlo na svět v 02:45 hodin a poslední (kluk) v 08:05 :)

V pondělí 18.6.2012 byla Balinka na ultrazvuku, potvrdit zda se výlet do Vídně podařil. Na veterinární klinice AESCULAP proběhlo vše v pořádku a bylo potvrzeno, že štěňátka v bříšku jsou. Více v sekci štěňata.  
  

V sobotu 16.6.2012 jsme jeli na Speciální výstavu Retriever klubu CZ na Konopiště. Počasí super - slunečno, teplo - odpoledne až moc. Bony obdržela VD 2, Balinka tentokrát jela jako doprovod a především si v odpoledních hodinách převzala ocenění za nejlepší fenu CCR od RK CZ za rok 2011.

V úterý 15.5.2012 jsme naložili Balinku a vyrazili směr Vídeň - za ženichem. Ke svázání pejsků došlo a tak budeme očekávat co po měsíci ukáže ultrazvuk a jak vlastně vše dopadlo. Pokud vše klapne tak budeme okolo 15.7. 2012 očekávat narození štěňátek CCR. 

V sobotu 12.5.2012 jsme s Bali a Bony  jeli po roce na Klubovou výstavu KCHLS do Humpolce, počasí tentokrát nepřálo, celé dopoledne pršelo a teplota okolo 15 stupňů C, o to více se dařilo v kruhu Balinka získala ocenění CAC a  Klubový vítěz. Bony byla oceněna V2. Byl to velký úspěch hlavně pro Bonynku. V odpoledních soutěžích byla vyhlášena i soutěž o Pohár Anka kde si Balinka převzala pohár za Pracovní fenu CCR roku 2011.

 

 

 

Ve dnech 13.8. a 14.8.2011 jsme jeli s Balinkou na VIII. ročník Poháru světa myslivosti do Kosiček. V sobotu byli v plánu podzimní zkoušky a v neděli speciální vodní práce. V sobotu jsme vedli s Balinkou naší skupinu a začínali slídění s dohledávkou. Balinka slídila ukázkově při dohledávce předpisově vystavila zajíce, bohužel ho také prohnala, když se vzdalovala a v dáli byla vidět pouze malá tečka, čas na dohledávku neúprosně běžel, začínal jsem se smiřovat s tím, že vypadneme hned na první disciplíně. Balinka se nakonec umoudřila a začala se z výletu vracet, při zpáteční cestě jen tak ledabyle vzala bažanta a přinesla, když pak rozhodčí řekli čas dohledávky 9,52 min. a tedy odsun do třetí ceny, měl jsem na jednu stranu radost, že jdeme dál, ale i vztek, že prohnala zajíce. Další disciplíny zvládla v pohodě a nebýt chyby vůdce na vlečce srstnaté zvěře bylo by to ve čtyřkách. Jinak moc pěkně prožitá sobota a Terezka roli čekatele zvládla také na výbornou.

V neděli jsme jeli s obavou jak Balinka zvládne rákos, protože o Kosičkách je známo, že je zde velmi těžký rákos a pes který ho zvládne, musí opravdu už něco umět. Tentokrát jsme nešli první, ale po první disciplíně – přinášení kachny z hluboké vody  jsme ve skupině zůstali čtyři a po druhé - přinášení 2 kachen z hluboké vody jsme zůstali a Alenou Dragounovou ve skupině sami. Balinka kachnu přinesla v pohodě, na holdingu šla pro jinou kachnu, než jsem ji naváděl – tak za tři a při markingu se kousek uhnula tak také za tři a šli jsme na obávaný rákos. Dohledávka pohozené kachny v rákosí Balinka zvládla za čtyři a slídění s dohledávkou také. Balinka opravdu slídila s radostí a bez povelů, při dohledávce ji překáželi kopřivy, ale protože věděla kde kachna je tak si rákos obešla a přinesla kachnu přes vodu. Tak nakonec z obávaného rákosu byli samé a celkově první cena a titul CACT - velká radost. Z 21 psů nakonec dokončilo 8 psů, musím konstatovat, že to byli opravdu náročné zkoušky a terény odpovídali terénům se kterými se setkáváme v praxi.

V celkovém hodnocení poháru Světa myslivosti Balinka nakonec skončila na šestém místě což je zatím nejlepší umístění v tomto poháru.

Ve dnech 30.7 a 31.7.2011 Balinka absolvovala II. Východočeské derby retrieverů - SVZR a PZR. V sobotu speciální vodní práce - 3 z markingu a jinak samé 4 - obsadila 3 místo. V neděli Balinka prošla podzimní zkoušky bez ztráty bodu - poprvé kdy se jí to povedlo. Poprvé se také dostala do roztřelu o první místo s fletkou Advance Coal - Aleny Dragounové, ta z roztřelu odstoupila pro indispozici fenky a tak Balinka vyhrála podzimní zkoušky. Balinka díky vítězství v podzimních zkouškách vyhrála II. Východočeské derby a kvalifikovala se na příští rok na Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů - Derby retrieverů ČR 2012. Moc  tento úspěch Balince přejeme, také byla veká odměna.

 

Ve dnech 16.7. - 17.7. 2011  Balinka absolvovala mezinárodní všestranné zkoušky přinášení retrieverů v Kostelních Střímelicích, které pořádal Retriever klub CZ. V sobotu jsme si vylosovali pole a pak vodu - pole prošla Balinka velmi dobře, ale odpoledne se ji nedařilo na vodě, nejdříve obdržela na dohledávce kachny v rákosí 1 a vzápětí i 1 z markingu což ji posunulo do III. ceny. V neděli absolvovala barvu a les v samých 4. Což potěšilo, ale hlavně potěšilo, že tyto zkoušky úspěšně absolvovala  a může se těšit z titulu univerzální pes - "U".     

 

 

!  21.5 2011 jsme si domů přivezli nového člena naší smečky chesapeake bay retrievera Bony Bambalína Lánské rybníky.

 

V pátek 13.5 2011 vyrazil taťka s Balinkou na výstavy do Bratislavy. V pátek Balinka získala na klubové výstavě titul CACT, a Klubového vítěze. V sobotu se na mezinárodní výstavě také zadařilo a Balinka získala CACT a res. CACIB. V neděli její úspěch pokračoval a přivezla si i do třetice úspěšné ocenění titul CACT a CACIB :) Taťkovi i Balince moc gratulujeme :)

 

 

 

V sobotu 7.5.2011 jsme s Balinkou a Argem jeli na Klubovou výstavu do Humpolce, za teplého a slunečného počasí Balinka získala ocenění CAC, Klubový vítěz a BOB. Argo byl oceněn V3. Byl to velký úspěch hlavně pro Balinku. V odpoledních soutěžích byla vyhlášena i soutěž o Pohár Anka kde si Balinka převzala pohár za Pracovní fenu CCR roku 2010.

 

 

V neděli 8.5.2011 jsme prošli Speciální výstavu zopakovali si stejný výsledek jako v sobotu, ale počasí nás zaskočilo a museli jsme vytáhnout svetry. 

 

 Balinka se stala pracovní fenou roku 2010 cheeky

 

23.3. 2011 oslavili štěňátka vrhu ,,A" JEDEN rok. Tímto jim i páníčkům přejeme jen samé radosti a žádné starosti, mnoho úspěchů a samozřejmě jen samé zdraví :)

 

V sobotu 4.12.2010 Balinka úspěšně zakončila zkouškovou sezonu 2010 a uspěla na Mezinárodním Field Trialu Retrívrů v Třeboni v I. ceně a titulem CACT. Celý den bylo mírně pod nulou, ale mezi mraky se prodralo i sluníčko a tak bylo velmi příjemně. Na výřadu bylo celkem 39 kusů bažantí zvěře.

 

 

Dne 2.11. 2010 byl Balince přiznán titul Šampiona práce ČR.

 

 

 

23.10. 2010 jsme byli s Balinkou a Garpem (Argo z Čertova doupěte) na KPZ v Bobrůvce.  Počasí nám přálo a štěstí také. Balinka došla v I.ceně s titulem CACT a zároveň splnila požadavky na čekatele  šampiona práce ČR. Garpovi se ale také zadařilo a došel se stejným ohodnocením jako Balinka, to tedy v I. ceně s titulem CACT. Sobotní den se nám tedy opravdu vydařil :) Vítězem zkoušek se stala Denisa Sečová s Hilarry - GRATULUJEME :)

 

Terezka také úspěšným předvedením Garpa splnila podmínky pro čekatele na funkci rozhodčího pro posuzování výkonu loveckých psů - také gratulujeme.

  

   

 

16.10.2010 se Balinka zúčastnila Poháru hejtmana Pardubického kraje v barvářských zkouškách malých plemen. Předpověď počasí nevěstila nic dobrého, ale skutečnost nakonec byla jiná a počasí se vydařilo. Balinka v konkurenci 12 psů, tři z každého okresního mysliveckého spolku Pardubického kraje, obsadila v I. ceně krásné druhé místo a obdržela titul res. CACT. Je nutné velmi poděkovat organizátorům za uspořádání takovéto akce, kdy je možné porovnat nejlepší pejsky z jednotlivých okresním mysliveckých spolků ( Pardubice, Ústí nad Orlicí, Svitavy a Chrudim) a popřát jim mnoho úspěchů v pořádání dalších ročníků. Nejlepší tři pejsci a tedy Pohár hejtmana Pardubického kraje získalo družstvo Ústí nad Orlicí - blahopřejeme.

 

 

První tři jednotlivci 

    

 Výtězné družstvo OMS Ústí nad Orlicí

  

9.10. 2010 jsme se s Balinkou zůčastnili barvářských zkoušek, které byli zároveň nominačními zkouškami na Pohár hejtmana Pardubického hraje. Balinka došla v I.ceně a zkončila celkově na druhém místě a tím se nominovala na tento pohár, který proběhne 16.10. 2010

  

Předání poháru za druhé místo.

 

 

BZ - první tři.

 

                               

Nominované družstvo OMS Pardubice na Pohár hejtmana.

 

4.9.2010 Balinka úspěšně absolvovala lesní zkoušky pořádané OMS Hradec Králové v MS Probluz a tak získala loveckou upotřebitelnost pro dosled spárkaté zvěře. Balinka úspěšně splnila hned první disciplínu barvu (3) a následně plnila velmi rychle a přesně další disciplíny, jen drobné zaváhání na slídění (3), ale ani to nemělo vliv na celkové pěkně prožitý den ve společnosti slídičů, jezevčíků a jejich páníčků.

 

14. a 15.8. 2010 jsme se s Balinkou zúčastnili VII. ročníku Poháru světa myslivosti v Malešově,  Balinka celkově obsadila 8. místo. V sobotu podzimní zkoušky ve II. ceně a v neděli vodní práce ve III. ceně, každý den nám dělala problém jen jedna disciplína, která nás srazila do horší ceny, ale jinak samé 4. Pro nás bylo potěšující, ža Balinka úspěšně prošla oba dny.

 

 

 

31.7. a 1.8. jsme se s Angienkou a Garpem ( Argo z Čertova doupěte) vydali na I. Východočeské derby retrieverů do Bříšťan.

První den byli zkoušky z vodní práce Garp absolvoval zkoušky v II. ceně a získal loveckou upotřebytelnos pro dobledávku a přinášení pernaté zvěře. Angie se při slídění zapoměla v rákosu a bohužel vypadla.

Druhý den jsme absolvovali podzimní zkoušky - Garp si hned na první disciplíně přinášení kachny z hluboké vody rozřízl zadní packu a musel na veterinu (tři stehy a již je v pořádku a běhá bez dalších následků), Angi úspěšně prošla ve II. ceně. Celý výkend bylo krásné počasí a výborná organizace zkoušek a tak jsme prožili moc pěkný výkend. 

 

 

15.5 2010 jsme se s Balinkou a Garpem ( Argo z Čertova doupěte) vydali na jarní zkoušky do Hradce. S oběma pesany jsme se umístili v první ceně. Byl to pěkně strávený den s pěkným počasím pro práci pejsků.

 

Dnes 8.5. 2010 jsme převzali ocenení za Anka cup 2009. Balinka je pracovní fena roku a zároveň nejlepší curly coated retriever roku po součtu výstavních a pracovních curlyků ( dual purpose) .

 

 

 

 

 

Pohár ANKA 2009

Dne 20.4.2010 byly zveřejněny výsledky POHÁRU ANKA 2009. Fantastického výsledku dosáhla naše  Balinka, když se stala nejlepším curly coated retrieverem roku 2009 - DUAL PURPOSE a zároveň nejlepší pracovní fenou CCR roku 2009. Máme velkou radost z dosaženého úspěchu.

Výstavním psem CCR roku 2009 se stal bratr Balinky - Black z Ledenických zahrad a nejlepší chovatelskou stanicí CCR roku 2009 se stala chovatelská stanice "z Ledenických zahrad" paní Lucie Šerákové. Také moc blahopřejeme a přejeme ať je takovýchto pracovních a výstavních CCR více.

 Kompletní výsledky POHÁRU ANNKA 2009zde.

 

Máme štěňátka. Dne 23.3 2010 se naší Angie narodilo osm štěňátek . Více informací v sekci ŠTĚŇATA

 

V sobotu 7.11. 2009 jsme se vydali s Balinkou a s Garpem (Argo z Čertova doupěte)  na mezinárodní  výstavu do Prahy. Balinka dostala ocenění VD ( byla posouzena jako standartní fena , ale jelikož rozhodčí Balince nečekaně zatleskal u hlavy tak se Bali lekla  a do zápisu bylo zapsáno, že je plachá až bázlivá.) Garp byl posouzen jako velmi krásný, standartní pes a dostal ocenění V3. 

  

 

26.10. 2009 Jsem se  s Angie vydala na přednášku do ZŠ STUDÁNKA . Děti pátých tříd byly seznámeny s výběrem , chovem , péči, stravou a výcvikem psů. Den to byl velmi krásný a doufám , že i žáci byli přednáškou potěšeni.

 

V sobotu 24.10. 2009 jsme se vydali s Balinkou a s Garpem (a jeho páníčkem) na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic . Počasí nám přálo, bylo nádherné. Curly coated retrieverů se sešlo celkem  dost - 6 jedinců . Flat coated retrieverů bylo ale podstatně více - 27 jedinců. S Balinkou jsem obdržela V1 a s Garpem (Argo z Čertova doupěte) jsem získala VD3. Garp byl posouzen jako velmi krásný pes, ale jelikož má jedinou (ale důležitou) chybičku ,, klešťový skus“ byl hodnocen VD.

 

 

 

 

15. a 16. 8. 2009 jsme se zůčastnili VI. ročníku "Poháru Světa mylivosti", který pořádal Klub chovatelů loveckých slídičů ve slolupráci a OMS Kutná Hora v honitbě MS Malešov.

První den jsme absolvovali speciální zkouška z vodní práce - zde uspěla Bali v 1. ceně a titulem CACT, sice si bodově pohoršila proti Bříšťanům, ale za klimatických podmíne, které panovali si zasloužila velký obdiv a pochvalu.

Druhý den jsme absolvovali podzimní zkoušky a zde zazářila Angie - stala se vítězkou podzimních zkoušek s titulem CACT, Bali také ustála tento horký den a absolvovala  v 1. ceně s titulem CACT.  Byl to pro naše pejsky opravdu vydařený a úspěšný víkend.

  
 

1.8 a 2.8 jsme se zúčastnili KSZVP- Bříšťany a PZ - Cidlina -Měník. Štěstí nám přálo a naše Bali získala na SZVP 1.cena CACT. Druhý den se vedlo Angie která získala krásnou II.cenu s počtem bodů 174.

 

aktualizováno: 29.10.2019 10:42:35